top of page
Search
  • Writer's pictureLOGOMOKO

Kodėl Jums būtina žinoti apie vaikų kalbos strategijas?Dažnai mamos teiraujasi, kaip paspartinti vaiko kalbą. Norint tai padaryti, visų pirma, Jums reikia žinoti šią pateiktą informaciją.


1 Strategija. Vaikai paprastai mano, kad naujas žodis reiškia naują objektą, o ne objektą, kurį jie jau pažįsta. Nauji žodžiai taip pat labai lengvai susiejami su grubia reikšme, kuri patobulinama turint daugiau patirties.


2 strategija. Manoma, kad naujas žodis reiškia visą objektą, o ne jo elementą. Taigi jei pasakytumėte „rankena“, rodydami į arbatinuko rankeną. Vaikas, kuris niekada anksčiau nematė arbatinuko, manytų, kad rankena yra arbatinuko vardas, o ne darytų prielaidą, kad tai yra tos arbatinio dalies pavadinimas. Nenuostabu, kad pradiniame žodyne yra daugiau objekto nei veiksmo žodžiai, tikriausiai todėl, kad veiksmo žodžiai yra abstraktesni.

3 strategija. Maždaug nuo 2,5 metų amžiaus, vaikai pradeda naudoti etiketes objektų atributams, tokiems kaip dydis ir spalva, todėl jų kalba tampa lankstesnė. Vartodami žodžius vaikai gali juos pritaikyti arba per siaurai, arba per plačiai, vadinamu per dideliu kalbos išsiplėtimu. Tobulėjant žodynui ir pragmatikai, šios klaidos išnyksta.


Svarbu žinoti - pradinių klasių metais žodynas padidėja keturis kartus, iki maždaug

40 000 žodžių, vidutiniškai naudojant 20 naujų žodžių per dieną. Todėl pirma klasė vaiko gyvenime užima svarbią vietą.


4 strategija. Mokymasis skaityti labai išplečia žodyną. Skaitymas, skaitymas, skaitymas, jis turi užimti svarbią vietą vaiko gyvenime. Tuoj paaiškinsiu kodėl. Viena iš žodyno raidos plėtimo priežasčių yra ta, kad žodžių supratimas atsiranda dėl to, kad kartu vartojama daugybė užuominų, suvokimo, socialinių ir kalbinių gebėjimų.


Jūsų,

Logomoko

6 views0 comments

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page