top of page
Search
  • Writer's pictureLOGOMOKO

Ar kalbos plėtojimas susijęs su vaikų emocijomis?

Updated: Jun 13, 2020


Emocinis vystymasis glaudžiai susijęs su smegenų dalyje esančios kalbos sistemos pokyčiais. Vaikų kalba sparčiai vystosi per judesį ir emocijas. Todėl šiame įraše rašysiu apie vaikų emocijas.


Emocija. Kas ta emocija? Tai reiškia pykčio, liūdesio, baimės, laimės ir pasibjaurėjimo jausmus.


Emocijos kyla iš to, kaip vaikai interpretuoja savo vidinę ir išorinę aplinką: ar tai padeda, ar trukdo jiems gauti tai, ko norime. Emocijos paruošia jų kūną konkretiems veiksmams ir suteikia energijos bei motyvuoja elgesį, kuriuo siekiama asmeninių tikslų. Pavyzdžiui, kai ką praradę vaikai tampa liūdni, o tai gali juos paskatinti bandyti susigrąžinti tai, kas prarasta. Emocijos dalyvauja organizuojant ir reguliuojant, kaip mažieji sureaguoja.

Emocijos taip pat atlieka svarbią socialinę ir komunikacinę funkciją. Jos suteikia vaikams galimybę užmegzti ir palaikyti ilgalaikius santykius, skatinant artumą ir harmoniją, ir taip išvengti socialinės izoliacijos.


Gebėjimas išreikšti šias emocijas vystosi tik pamažu. Pavyzdžiui, maži kūdikiai išreiškia tik dvi susijaudinimo būsenas: potraukį maloniai stimuliacijai ir pasitraukimą iš nemalonių stimuliacijų. Taigi, laikui bėgant, atsiranda emocijų išraiška.


Jūsų,

Logomoko

17 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page