top of page
Search
  • Writer's pictureLOGOMOKO

Ar dantų ir žandikaulio problemos paveikia vaikų kalbą?


Jei Jūsų vaikas turi kalbos sutrikimą, prieš pradėdami lankytis pas logopedą, turite nuvykti pas dantistą. Tai yra būtinas vizitas. Kodėl?


Gali būti, kad dėl blogo dantų sąkandžio ar mažo žandikaulio kyla kalbos problemų, o žinant tikrąją priežastį, galime visas kliūtis įveikti kartu. Kai kuriais atvejais dantų sąkandžio ir žandikaulio problemos veikia kalbą taip, kaip Jūs niekada negalvotumėte. Kai dantys kreivi, vaikas turi didesnį polinkį į kalbos raidos plėtros sustabdymą. Kreivi dantys paveikia vaiko kalbą.

Taip pat būtina žinoti, jog ankstyvas dantų netekimas paveikia vaiko kalbą. Išrautas ar iškritęs dantis daro įtaką vaiko kalbai. Vaikui, kuriam trūksta danties, atsiranda kalbos ir kalbėjimo sunkumų, todėl reikalinga logopedo pagalba.

Žandikaulis. Jei žandikaulio kaulas per mažas, liežuvis turi mažiau galimybių judėti burnoje tinkama linkme, to pasekoje, taip pat gali sukelti blogą sąkandį. Tai paveikia vaiko kalbą.

Būna atvejų, kai dantų ir žandikaulio struktūra yra nepakitusi, tačiau vaiko kalba sutrikdyta. Kodėl? Kartais dideli priekiniai dantys ar net blogas burnos kvapas verčia vaikus jaustis prastai, todėl jie vengia plačiai atverti burną, to pasekoje neištardami taisyklingai reikiamų garsų, žodžių, sakinių.


Jūsų,

Logomoko

71 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page